Szanowni Państwo,

niezwykle trudno w obecnej sytuacji składać życzenia radosnych Świąt.

Pracujemy już cztery tygodnie w trudnych warunkach, gdzie narażeni są Państwo na stres, możecie odczuwać strach, jednak powoli uczymy się tego wirusa, z którym przyszło nam się mierzyć. Codziennie obserwuję Państwa wspaniałą postawę i poświęcenie. W zwykłym czasie, zabiegani, często zajęci swoimi sprawami, nie dostrzegamy szczególnej roli w naszym życiu drugiego człowieka. Dziś ją bardzo dokładnie widać. Każda wykonywana przez Państwa praca jest ważna, każda jest cenna. Chciałbym Państwu za to bardzo, bardzo serdecznie podziękować, że JESTEŚCIE w tym trudnym czasie. Instytut to wspaniali ludzie, którzy Go tworzą.

Mimo tego wszystkiego co się dzieje, ważne jest, aby w naszych serca trwała nadzieja, która dodaje nam sił do pracy i pozwala wierzyć, że razem poradzimy sobie z wszystkimi przeciwnościami losu jakie nas dotknęły. To ciężki czas również ze względu na izolację, do której zmusza nas łatwość rozprzestrzeniania się wirusa, ale pozostańmy sobie bliscy sercami, nawet jeśli tegoroczne Święta Wielkiej Nocy spędzimy z dala od wielu członków naszych rodzin. Niech wraz z tą chwilą, którą dla mnie symbolizuje Zmartwychwstanie, wzrasta w nas wszystkich spokój, ufność i wiara w pokonanie wirusa i powrót do normalności.

Życzymy Wszystkim Pracownikom i pacjentom Narodowego Instytutu Onkologii jak najlepszych Świąt, bezpiecznych i spokojnych!

Jan Walewski

wraz z całą Dyrekcją.