Z ogromną radością informujemy o otwarciu Punktu Pomocy Palącym w Płocku w Centrum Medycznym Medica PZU Zdrowie w Galerii Mosty.

Punkt Pomocy Palących powstał w ramach realizacji zapisów umowy zawartej przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie z PKN ORLEN pn. „Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”

Pod numerami telefonów 801-108-108 oraz (22) 211-80-19 mieszkańcy Płocka i powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego mogą uzyskać porady terapeutów jak rzucić palenie oraz umówić się na wizytę. Hasło dla pacjentów objętych programem, czyli mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego, chcących zarejestrować się na wizytę to: „Program Płock”.

Osoby zmagające się z nałogiem palenia mają zapewnioną w Punkcie Pomocy Palącym kompleksową pomoc, w tym wsparcie pielęgniarki, lekarza, psychologa oraz dietetyka.

Punkt jest do Państwa dyspozycji w godzinach od 9.00 do 14.00 zgodnie z poniższym harmonogramem na 2020 rok:.

  • 19 i 26 września;
  • 10 i 24 października;
  • 14 i 28 listopada;
  • 05 i 12 grudnia.

Pierwszy dzień pracy specjalistów z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej Państwowy Instytut Badawczy pokazał, że jesteśmy Państwu potrzebni. Zachęcamy do kontaktu z Punktem Pomocy Palących. Służymy pełnym wsparciem w walce z nałogiem.

Więcej informacji na temat całego programu na stronie: https://zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl/