Szanowni Państwo,

Niestety Klinika Nowotworów Głowy i Szyi musi zostać zamknięta – jeden z pracowników ma pozytywny wynik testu na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Tym razem wstrzymane zostają zarówno wypisy pacjentów, jak i przyjęcia nowych. Kwarantanna potrwa około tygodnia.

Jak zawsze w takie sytuacji wdrażamy odpowiednie procedury: tworzona lista osób, które zostaną poddane kwarantannie i testom PCR w naszym laboratorium. Z uwagi na specyfikę zakażenia tym wirusem w wielu przypadkach musimy odczekać 5 do 7 dni z testami.

Pacjenci tej kliniki są pod stałą opieką personelu szpitala, Ci którzy mieli być poddani leczeniu będą informowani o sytuacji i terminach swoich wizyt. Pacjenci z wdrożonym leczeniem w trybie ambulatoryjnym będą mieli je kontynuowane.

Będziemy informowali Państwa o wynikach kontroli epidemicznej i apelujemy do wszystkich o przestrzeganie zasad epidemicznych, co pozwala na ograniczenie transmisji wirusa.

Praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur.

Narodowy Instytut Onkologii jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, informując o sytuacji.

W zakresie procedur bezpośrednio współpracujemy z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Ważne informacje dla pacjentów (więcej)