Kierownik Poradni Pomocy Palącym w Centrum Onkologii w Warszawie dr Magdalena Cedzyńska mówi o rzucaniu palenia i jak bardzo jest szkodliwy i groźny jest ten nałóg.

Warto polecać pacjentom metody zwiększające szanse pozbycia się nałogu palenia tytoniu, czyli nikotynową terapię zastępczą oraz leki – antydepresanty i tzw. antagoniści receptora nikotynowego.

Palacze mają znacznie wyższe ryzyko problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Często narzekają, że nie ma skutecznych metod pomagających pozbyć się uzależnienia od tytoniu. O ile nie da się zerwać z nałogiem bez silnej motywacji, to wiadomo też które metody są przydatne w zmaganiach z nikotynizmem.

Kierownik Poradni Pomocy Palącym w Centrum Onkologii w Warszawie dr Magdalena Cedzyńska podkreśla, że do takich metod o potwierdzonej badaniami skuteczności należy nikotynowa terapia zastępcza (NTZ) oraz niektóre leki, w tym antydepresanty oraz antagoniści receptora nikotynowego. Dodaje, że przydatne jest także wspomaganie behawioralne, prowadzone przez psychologów lub lekarzy.

Cały materiał pod linkiem: http://www.infodent24.pl/techdentpost/farmakoterapia-zwieksza-szanse-na-rzucenie-palenia,112683.html

Zapraszamy do zapoznania się.