Już ponad 300 pacjentów z Płocka oraz powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego skorzystało z programu „Zdrowie dla Płocka”.  W ramach tego programu w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie stworzono specjalną infolinię.

Pod numerami (22) 431 23 50, (22) 431 23 06 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 nawigatorzy ds. profilaktyki udzielą szczegółowych informacji na temat konkretnych badań oraz wskażą placówki na terenie całej Polski, gdzie takie badania można zrealizować.

Wszyscy Państwo, którzy chcą skorzystać z badań profilaktycznych takich jak: mammografia, cytologia, badanie znamion, czy kolonoskopia mogą skontaktować się z nami, nawigatorzy ds. profilaktyki służą pomocą w wyborze placówki, ale i również w przekazaniu informacji o znaczeniu konkretnego badania, o jego ważności i zasadności wykonania – mówi Dagmara Mokwa z Zakładu Profilaktyki Nowotworów NIO-PIB

W ramach programu uruchomiono również infolinię diagnostyki onkologicznej, gdzie można skorzystać z konsultacji w sprawie konkretnych wyników badań.

-To nowoczesna platforma dla pacjentów, dzięki której pomożemy zweryfikować wyniki badań oraz stworzymy możliwość konsultacji stacjonarnej z  onkologiem – twierdzi Dagmara Mokwa

Rak to nie wyrok

 

Program Zdrowie dla Płocka  realizowany jest wspólnie przez Narodowy Instytut Onkologii Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.  Program finansuje PKN Orlen.