Szanowni Państwo,

ograniczyliśmy pracę Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej po potwierdzeniu u dwóch pracowników nie mających bezpośredniego kontaktu z pacjentami zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Jak zawsze w takie sytuacji wdrażamy odpowiednie procedury: tworzona jest lista osób, które zostaną poddane kwarantannie i testom PCR w naszym laboratorium. Z uwagi na specyfikę zakażenia tym wirusem w wielu przypadkach musimy odczekać 5 do 7 dni z testami, stąd część personelu jest na kilkudniowej kwarantannie.

Pacjenci tej kliniki są pod stałą opieką personelu szpitala, Ci którzy mieli być poddani leczeniu będą informowani o sytuacji i terminach swoich wizyt. Pacjenci z wdrożonym leczeniem w trybie ambulatoryjnym będą mieli je kontynuowane, część wizyt zostaje przesunięta ze względu na zmniejszoną dostępność personelu medycznego oddziału.

Będziemy informowali Państwa o wynikach kontroli epidemicznej i apelujemy do wszystkich o przestrzeganie zasad epidemicznych, co pozwala na ograniczenie transmisji wirusa.

Praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur.

W zakresie procedur bezpośrednio współpracujemy z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Ważne informacje dla pacjentów (więcej)