Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł odwiedził małych pacjentów Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w placówce przy ulicy Wawelskiej w Warszawie. Spotkanie odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wojewoda Konstanty Radziwiłł mógł się wcielić w rolę św. Mikołaja, ponieważ w obecnej sytuacji epiemicznej jako ozdrowieniec (czyli osoba, która przeszła zakażenie koronawirusem) nie stanowi zagrożenia dla pacjentów.

Konstanty Radziwiłł przebrany w strój Świętego Mikołaja wręczył prezenty siedmiorgu pacjentów w wieku od 3 do 19 lat, odbywających aktualnie radioterapię. Wizyta została zorganizowana na zaproszenie Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z myślą o tym by w tym trudnym dla całego społeczeństwa okresie, dzieciom leczącym się na nowotwór zapewnić choć odrobinę radości i uśmiechu.

W spotkaniu uczestniczył również prof. dr. hab. Lucjan Wyrwicz, kierujący Kliniką Onkologii i Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie oraz dr n. med. Katarzyna Pędziwiatr  kierownik Centrum Radioterapii Nowotworów Wieku Dziecięcego NIO-PIB, nieobecna w tym dniu ze względu na zmianowość pracy, ale obecna sercem była dr n. med. Marzanna Chojnacka.