Już po raz 14 Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma jest organizatorem największego biegu charytatywnego, dedykowanego całej społeczności onkologicznej: „Onkobieg – Razem po zdrowie!” Jest to wyraz solidarności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych.

Mocniejsi o doświadczenia zeszłego roku postanowili powtórzyć formułę biegu on-linę i 12 września 2021 r. każdy pobiegnie z dowolnego miejsca jakie sobie wyznaczy czyniąc ten bieg biegiem wirtualnym.

Darowizny od biegaczy i środki od partnerów wydarzenia przeznaczone zostaną na rehabilitację, leki, protezy, dojazdy do referencyjnych klinik a także działania edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Sarcoma.

Uczestnicy wystartują 12 września 2021 r., między godziną 7:00 a 13:00 w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Mogą biec na bieżni lub spacerować w parku pokonując zadeklarowany przez siebie dystans podczas rejestracji. Mają na to 60 minut! Organizatorzy zachęcają do dzielenia się zdjęciami z biegu na mediach społecznościowych. Dzięki oznaczeniu #Onkobieg wszyscy biegną razem. Razem po zdrowie!

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, Organizatorzy zapowiadają transmisję on–line ze studia w Warszawie, gdzie będą dopingować wszystkich biegaczy i relacjonować całe wydarzenie. Zdradzają także, że do dyskusji zaprosili wielu specjalistów i przedstawicieli organizacji pacjenckich. Wspólnie zamierzają uświadamiać społeczeństwo w zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej.  Relacja wydarzenia będzie dostępna na portalu: www.onkobieg.pl, Facebooku Onkobieg-u: https://www.facebook.com/onkobieg a także kanale YouTube Stowarzyszenia Sarcoma pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=S0BWK3pP4qg

Jak co roku, otrzymane pakiety startowe mają przypominać biegaczom, aby dbali o zdrowie przez cały rok, a pokonane kilometry to realna pomoc dla pacjentów.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, które jest dla organizatorów priorytetem, Stowarzyszenie Sarcoma prosi o nie gromadzenie się na terenie Instytutu Onkologii, skąd prowadzone będzie studio 12 września 2021 r.

14 Onkobieg ma szansę odbyć się dzięki wsparciu i zaufaniu wielu Partnerów:

Partnerzy: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., M&M Consulting, Garden Space Sp. z o.o., Bristol-Myers Squibb, Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o., Pierre-Fabre Medicament Polska Sp. z o.o., Sidnet  Solutions Sp. z o. o., Sanofi – Aventis Sp. z o.o., RFWW „Rawag” Sp. z o.o., Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o., Brand24, Novartis Poland Sp. z o. o., Sport Evolution, Swedish Orphan Biovitrum Sp. z o.o., Only Only, Medicart healthcare Sp. z o.o., FiberyaPrint, Immedica Pharma, Fundacja LOTOS, LOOS Centrum Sp. z o.o.,  Azaf Sp. z o.o., LiveU, Otto Bock Polska Sp. z o.o., Nashi Art., Beyond Relief, ZaniewiczMichniewska, Project Zero Waste Sp. z o.o., Bohema House Teatr Ekologiczny, EuroMed Sp. z o.o., Staropolanka, Future Gate Sp. z o.o.

Partnerzy Misyjni: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Sarcoma Patients EuroNet, All.Can Polska, Akademia Czerniaka, Fundacja ANIKAR, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na GIST,  Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

Partnerzy Medialni: Radio ESKA, Głos Pacjenta Onkologicznego, Co
w zdrowiu, haloursynow.pl, Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa.