Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na coroczną Warszawską Konferencję Onkologiczną, która rozpocznie się w najbliższą środę 6 marca o godz. 11. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym im. prof. Tadeusza Koszarowskiego. Jest to już piąte spotkanie, na które wspólnie zapraszają Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Polskie Towarzystwo Onkologiczne.
Będziemy mieli przyjemność podzielić się z państwem informacjami na temat osiągnięć i perspektyw rozwoju naszego Instytutu, kierunków badań podstawowych oraz aktualnych badań wczesnych faz.
W tym roku mamy szczególną przyjemność gościć prof. George’a Coukosa oraz dr Sylvie Rusakiewicz z Ludwig Institute for Cancer Research w Lozannie, którzy wygłoszą wykład pt. Drug development in the era of immuno-oncology. Podczas Sesji Inauguracyjnej ogłoszone zostanie również zawarcie umowy dotyczącej współpracy naukowej między naszymi instytutami.
Tradycją tej konferencji jest wykład im. dr Bronisławy Dłuskiej. W tym roku wygłosi go Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Adam Maciejczyk, który odpowie na pytanie: Czy nowoczesna radioterapia jest alternatywą dla leczenia chirurgicznego.
II Sesję Konferencji otworzy uroczystość wręczenia stopni naukowych przyznanych przez Radę Naukową Centrum Onkologii – Instytutu w 2018 roku. Wręczone zostaną również nagrody w konkursie na najlepszy doktorat. W dalszej części sesji pragniemy zaprezentować dorobek naukowców, którzy w ubiegłym roku uzyskali habilitację, oraz laureatki konkursu na najlepszy doktorat obroniony przed Radą Naukową Centrum Onkologii – Instytutu w latach 2017-2018.
Ostatnia sesja poświęcona będzie najnowszym osiągnięciom w terapii nowotworów.
Cały program konferencji znajduje się na stronie: www.wko.viamedica.pl.
Zapraszamy!
W imieniu Komitetu Naukowego V Warszawskiej Konferencji Onkologicznej
prof. nadzw. Paweł Wiechno
Przewodniczący Warszawskiego Oddziału PTO