19 grudnia pracownicy Centrum Onkologii – Instytutu zebrali się na spotkaniu świąteczno – opłatkowym.

Dyrektor COI prof. Jan Walewski podziękował wszystkim pracownikom za mijający rok, tak szczególny w historii Centrum, brzemienny w decyzje, niosący zmiany i wyzwania.

Jego Ekscelencja Biskup Piotr Jarecki razem z Kapelanem COI Ks. Prałatem Tadeuszem Bożełko poświęcili opłatek, którym dzieliliśmy się składając sobie życzenia.

Jezus wchodzi w każdą rzeczywistość, nawet tę najtrudniejszą. I tak sobie pomyślałem: ten Wasz Narodowy Instytut Onkologii – Niech Bóg Wam błogosławi , aby się jak najlepiej rozwinął – to jest taki żłóbek, w którym obecny jest i rodzi się Jezus. Bo on wszedł w ten trud, w problemy, jakimi żyjemy – mówił Biskup Piotr Jarecki.

Delegacja harcerzy na ręce dyrektora prof. Jana Walewskiego przekazała pracownikom COI Betlejemskie Światło Pokoju.

Z życzeniami od Ministerstwa Zdrowia przyjechał do nas podsekretarz stanu w tym resorcie – Sławomir Gadomski. Przy tej świątecznej okazji gratulował Centrum niedawno zdobytej akredytacji a także wyróżnienia jakim było przekształcenie COI w Narodowy Instytut Onkologii o statusie Państwowego Ośrodka Badawczego.

Uroczyste spotkanie uświetnił swoim śpiewem chór Medicantus zorganizowany przy Okręgowej Izbie Lekarskiej.

     

 

Tego samego dnia rano podobne spotkanie zgromadziło pracowników COI przy ul. Wawelskiej wraz z dyrekcją: prof. Janem Walewskim, prof. Andrzejem Kaweckim i Mileną Witczak. Dr Lucjan Wyrwicz w roli Mikołaja rozdawał pracownikom płyty z pastorałkami otrzymane od kompozytora Romualda Lipko.