Uczą się od najlepszych. Ambitne plany chirurgów z Olsztyna

Szpital Uniwersytecki w Olsztynie rozwija skrzydła poprzez doskonalenie umiejętności lekarzy. Chirurdzy szczękowi przez ostatnie dni szkolą się pod okiem dr Dominika Walczaka z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach i myślą o stworzeniu w Olsztynie ośrodkach zajmującego się rekonstrukcjami w obrębie głowy i szyi.

https://olsztyn.tvp.pl/54802111/ucza-sie-od-najlepszych-ambitne-plany-chirurgow-z-olsztyna

 

 

Zarządzenie dotyczące współczynnika korygującego w chirurgii onkologicznej. Ma m.in. wpłynąć na jakość świadczeń

Mając na względzie uwagę Narodowego Centrum Onkologii w Warszawie umożliwiono rozliczanie kosztu produktu leczniczego stosowanego w leczeniu guza olbrzymiokomórkowego kości, w przypadku dorosłych i młodzieży z dojrzałym układem kostnym, u których występuje guz nieoperacyjny lub u których zabieg chirurgiczny może spowodować ciężkie okaleczenie (ICD-10: D48.0) w trybie właściwym ze względu na stan kliniczny pacjenta (wynikający ze wskazań medycznych).

https://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Zarzadzenie-dotyczace-wspolczynnika-korygujacego-w-chirurgii-onkologicznej-Ma-m-in-wplynac-na-jakosc-swiadczen,223105,8.html

 

Prof. Mariusz Bidziński: Szczepienia przeciw HPV powinny być bezpłatne, ale nieobowiązkowe

Szczepienia przeciw wirusowi HPV chronią przed rakiem szyjki macicy. Program powszechnych szczepień przeciw wirusowi HPV powinien ruszyć jeszcze w tym roku. Szczepienia powinny być powszechne, bezpłatne i nieobowiązkowe – mówi prof. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

https://dorzeczy.pl/zdrowie/190808/prof-bidzinski-szczepienia-przeciw-hpv-bezplatne-nieobowiazkowe.html

 

 

Gliwicki oddział NIO zastosował izotop Holm-166 do redioeembolizacji wątroby

Rak prostaty – specyfika i leczenie. Aktualne wyzwania.

Rak prostaty to najczęstszy nowotwór wśród mężczyzn i odpowiada za ok. 20% wszystkich zachorowań na nowotwory. O tym kto jest w grupie ryzyka zachorowania, jak wygląda diagnostyka i leczenie, a także o potrzebach w zakresie poszerzenia opcji terapeutycznych dla pacjentów, rozmawiamy z dr Jakubem Żołnierkiem, onkologiem z Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

https://medicalpress.pl/system/pacjent/rak-prostaty-specyfika-i-leczenie-aktualne-wyzwania_M8WyV4DvGB/