W dniu 1 lutego 2020 roku, w związku z obchodami 20. Światowego Dnia Walki z Rakiem został zorganizowany w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów Dzień Drzwi Otwartych.

W godzinach 9-14 odwiedziło nas ponad  350 osób.

Jesteśmy przekonani, że szeroka oferta badań oraz konsultacji, którą przygotowaliśmy w tym dniu spełniła oczekiwania wszystkich zainteresowanych.

Wszyscy uczestnicy zachęcani byli do skorzystania z  badań profilaktycznych, porad i konsultacji lekarskich, ponadto prowadzona była aktywna edukacja w zakresie prewencji pierwotnej i profilaktyki nowotworowej.

Lekarze onkolodzy przyjęli 65 pacjentów, 105 osób zostało zbadanych w kierunku raka skóry za pomocą dermatoskopu, 33 Panie wykonały cytologię, 56 Pań mammografię, ponad 150 osób wykonało pomiar cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego, Poradnia Pomocy Palącym udzieliła 60 porad badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ponad 50 osób skorzystało z porad Amazonek jak prawidłowo badać piersi, ponad 30 osób skorzystało z porad dietetycznych. Około 45 osób skorzystało z porad specjalistów fizjoterapeutów z Zakładu Rehabilitacji.

Wszyscy zainteresowani wyrobili sobie na stoisku Oddziału Wojewódzkiego NFZ kartę EKUZ (ponad 50 osób).

Dla uczestników Dnia Drzwi Otwartych przygotowaliśmy jabłka dostarczone przez Stowarzyszenie Jabłka Grójeckie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz wszystkim, którzy zechcieli nas w tym dniu odwiedzić.