Przy Klinice Nowotworów Głowy i Szyi powstało Studenckie Koło Naukowe.

W dniu 20 maja 2021 odbędzie się spotkanie w formule on-line, na które zapraszamy zainteresowanych studentów.

Czym zajmuje się nasza Klinika?

Klinika zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorych na nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani, gruczołów ślinowych, masywu szczękowo – sitowego, podstawy czaszki oraz skóry obszaru głowy i szyi.

W skład zespołu Kliniki wchodzą lekarze i lekarze dentyści wielu specjalności: onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej, chirurgii szczękowo – twarzowej, otorynolaryngologii, chirurgii stomatologicznej oraz neurochirurgii. Pacjenci Kliniki mają zapewnioną opiekę dietetyka, logopedy oraz fizjoterapeuty, by możliwie najszybciej wdrożyć rehabilitację po leczeniu.

Interdyscyplinarny zespół Kliniki umożliwia wspólne podejmowanie zindywidualizowanych decyzji terapeutycznych, tak by Pacjent odniósł możliwie najwyższe korzyści z leczenia.

W Klinice prowadzone są także badania kliniczne o zasięgu międzynarodowym dotyczące klinicznej aplikacji nowych leków przeciwnowotworowych, oraz badania wdrażanych innowacji w chirurgii głowy i szyi.

Czy SKN jest odpowiednie dla mnie?

Jeśli jesteś studentem medycyny, który chciałby w przyszłości specjalizować się w onkologii klinicznej lub radioterapii onkologicznej, albo być zabiegowcem, który operuje rejon głowy i szyi – nie wahaj się! Koło jest właśnie dla Ciebie!

Jeśli jeszcze nie wybrałeś specjalizacji i szukasz miejsca dla siebie – zapraszamy, może okaże się, że właśnie w naszej Klinice znajdziesz inspirujący kierunek dalszego rozwoju.

Boisz się, że chirurgia onkologiczna wiąże się jedynie z męczącymi, wielogodzinnymi zabiegami i to nie dla Ciebie? Nic bardziej mylnego, w Klinice wykonujemy całe spektrum zabiegów, od wycinania zmian skórnych rejonu głowy i szyi, poprzez parotidektomię oraz resekcje nowotworów i rekonstrukcję technikami plastyk lokalnych, po wielogodzinne operacje resekcji z przeszczepami wolnych płatów z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznego zespalania naczyń.

Do zobaczenia na pierwszym spotkaniu SKN!

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/27IbmNbpb

Link do strony na FB: https://www.facebook.com/SKN-przy-Klinice-Nowotwor%C3%B3w-G%C5%82owy-i-Szyi-NIO-106562398258706