W Centrum Onkologii – Instytucie w Warszawie właśnie zakończyły się pierwsze warsztaty Warsaw Live Endoscopy (WLE). To wydarzenie, które umożliwiło blisko 350 uczestnikom obejrzenie „na żywo” oraz dyskusję na temat wysoce specjalistycznych zabiegów endoskopowych w przewodzie pokarmowym. Zabiegi były wykonywane w trzech salach zabiegowych równolegle i transmitowane z udziałem TVP Rzeszów na główną aulę Centrum Onkologii – Instytutu. Zabiegi wykonywali zarówno polscy eksperci w endoskopii przewodu pokarmowego, jak również zaproszeni goście z zagranicy, między innymi Szanghaju (Chiny), Portsmouth (Wielka Brytania), Leuven (Belgia) oraz Mediolanu i Rzymu (Włochy).

Profesjonalizm przygotowania, skala przedsięwzięcia a przede wszystkim walor edukacyjny warsztatów zostały docenione przez uczestników, którzy uznali, iż wydarzenie przeszło do historii polskiej endoskopii!

Kierownicy warsztatów, dr hab. n. med. Michał F. Kamiński, dr n. med. Maciej Rupiński oraz dr n. med. Jacek Pachlewski zapowiedzieli już druga edycję warsztatów, która odbędzie się w dniach 5-6 października 2018 roku!

Ogromne podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu WLE, włożyli ogrom pracy oraz energii w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia.