Wczoraj 26 listopadam 2018 w Mediolanie rozpoczął się II Międzynarodowy Kongres Medycyny Personalizowanej.

Ten światowy Kongres otwierał podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marcin Czech.

W Kongresie uczestniczy ok. tysiąca naukowców i ekspertów, którzy debatują nad zagadnieniem przełomu w genetyce, który może przynieść większa ilość lepszych badań przesiewowych oraz rozwój technik obrazowania i wykorzystania technologii informatycznych i statystycznych w oparciu o „Big Data”.

Polskę reprezentuje liczna delegacja wśród której znaleźli się członkowie Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej w tym  m.in. dr n med. Beata Jagielska – prezes PKMP i jednocześnie wicedyrektor Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, prof. Joanna Chorostowska – Wynimko, prof. Renata Langfort , prof. Elżbieta Sarnowska, Beata Ambroziewicz, prof. Andrzej Marszałek , prof. Janusz Siedlecki, Łukasz Kozera, Janusz Homa, prof. Bartosz Wasąg.

Wśród uczestników wydarzenia są również młodzi lekarze i  naukowcy z Centrum Onkologii – Instytutu im Marii Skłodowskiej – Curii w Warszawie, Centrum Onkologii w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy uczestniczą w Zimowej Szkole Medycyny Personalizowanej.

W dniu dzisiejszym 27 listopada odbędzie się polska sesja w ramach której nasi przedstawiciele będą prezentować osiągnięcia Polski w obszarze medycyny personalizowanej. Warto przypomnieć, że w czerwcu br Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej  była organizatorem  III Międzynarodowej Letniej Szkoły Medycyny Personalizowanej, która cieszyła się ogromnym powodzenie oraz zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród uczestników jak również była wysoko oceniona przez Europejską Koalicję Medycyny Personalizowanej.

Kongres potrwa do środy.