W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na względzie fakt, że chorzy w trakcie leczenia często mają obniżoną odporność, od dnia 13.03.2020 zostaje ograniczony dostęp do Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie. Wprowadzony zostaje wzmożony system ochrony pacjentów.

Od godziny 11.00 w dniu 13.03.2020 na teren budynków Narodowego Instytutu Onkologii wstęp będą mieli tylko pacjenci umówieni na wizytę z maksymalnie jedną osobą towarzyszącą. Każda osoba będzie miała mierzoną temperaturę i wypełniała ankietę. Wejście pacjentów do budynków przy ulicy Roentgena odbywa się tylko przez wejścia A i D.

Od godziny 11.00 13.03.2020 zostają zamknięte wejścia na oddziały szpitala. Pacjenci z tych oddziałów opuszczają je tylko na zaplanowane zabiegi w towarzystwie personelu Narodowego Instytutu Onkologii.

Pracownicy Instytutu przy ulicy Roentgena wchodzą tylko wejściem E, za okazaniem identyfikatora. Pracownicy zmianowi będą wpuszczani na podstawie przygotowanych grafików. W przypadku braku identyfikatora lub potrzeby wejścia poza grafikiem decyzję podejmuje Starszy Dyżuru. Pracownicy Instytutu przy ulicy Wawelskiej wchodzą głównym wejściem na takich samych zasadach jakie obowiązują przy ulicy Roentgena.

Pozostałe wejścia na teren Instytutu przy ulicy Roentgena zostają zamknięte.

Od poniedziałku 16.03.2020 zostaje zamknięty oddział Rehabilitacji wszystkie wizyty na tym oddziale zostają odwołane.

Od godziny 11.00 13.03.2020 zostają ponadto zamknięte Centrum Edukacyjno-Konferencyjne oraz Centrum Profilaktyki Nowotworów. Odwołane zostają wszystkie konferencje, spotkania oraz badania profilaktyczne pacjentów.

INFORMACJA DODATKOWA DLA PACJENTÓW:

  1. Decyzję o odwołaniu wizyty kontrolnej podejmuje za każdym razem lekarz prowadzący, pacjenci będą informowani o odwołaniu wizyty. Jeżeli Państwo nie otrzymali informacji o jej odwołaniu to oznacza, że powinni się Państwo stawić na umówioną wizytę.
  2. Wprowadzamy ograniczenie liczby osób towarzyszących do maksymalnie jednej. W miarę możliwości pacjenci są proszeni o samodzielną wizytę w przychodni.
  3. Osoby, u których występują objawy grypowe (gorączka, bóle kostno-mięśniowe, kaszel, duszność) proszone są o zgłoszenie tego faktu telefonicznie przed wizytą i nieprzychodzenie na wizytę, oraz postępowanie w takim przypadku zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
  4. Pacjentów prosimy o przychodzenie na wyznaczoną godzinę, którą mają Państwo w karcie pacjenta. Nie ma potrzeby by przychodzili Państwo wcześniej i narażali się na ryzyko infekcji.

Zasady dostępu do Narodowego Instytutu Onkologii obowiązują do odwołania. Apelujemy o odpowiedzialność i zrozumienie.

DYREKCJA NIO-PIB