Szanowni Państwo,

Informujemy, że niestety mamy potwierdzone trzy przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u personelu w Zakładzie Radiologii w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji. Jest tworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie i testom. Praca w zakładzie zostaje ograniczona. Pacjenci wymagający badań, których nie będziemy w stanie obsłużyć ograniczonym zespołem, będą kierowani do zaprzyjaźnionych placówek, gdzie będą mogli takie badania wykonać.

Jednocześnie informujemy, iż dotychczasowe badania nie potwierdzają zakażenia osób z Bloku Operacyjnego, o których podejrzeniu informowaliśmy w piątek. W związku z tym, Blok Operacyjny od jutra wznawia częściowo działalność, po uzyskaniu pozostałych pełnych wyników badań praca zostanie wznowiona w pełnym wymiarze. (link)

Praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

Narodowy Instytut Onkologii jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, informując o sytuacji.

W zakresie procedur bezpośrednio współpracujemy z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Ważne informacje dla pacjentów (więcej)