Dziś – 15 października – obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

To dobra okazja, aby przypomnieć Polkom o tym, jak ważna jest profilaktyka.

W wielu miejscach organizowane są z tej okazji wykłady, konferencje oraz bezpłatne badania i konsultacje lekarskie.

Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych 19 października 2019 r. w godzinach 9.00-14.00 w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5 w Warszawie.

Podczas konsultacji można będzie wykonać badania cytologiczne (dla Pań ubezpieczonych, w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywały profilaktycznej cytologii), badania mammograficzne (dla Pań ubezpieczonych, w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały profilaktycznej mammografii), badanie znamion za pomocą dermatoskopu, pomiar poziomu cukru, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, uzyskać porady dla osób chcących rzucić palenie, poznać zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Dostępne będą również konsultacje u lekarza onkologa i  nauka samobadania piersi.  

Osoby zainteresowane będą mogły na stoisku Oddziału Wojewódzkiego NFZ wyrobić kartę EKUZ, otrzymać dane dostępowe do konta IKP. Panie ze Stowarzyszenia Amazonki Centrum będą udzielały porad jak dbać o piersi.

Cały program dostępny jest tutaj