Do Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie trafił sprzęt diagnostyczny. Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma przekazało:

  • najwyższej klasy USG posiadające algorytm wyszukiwania zmian nowotworowych (wartość ok 160 000 zł)
  • iluminator do żył, który pozwala na zlokalizowaniu żył powierzchniowych, a także zapobiega wynaczynieniu, co przekłada się na ograniczeniu bólu pacjenta podczas wkuwania (wartość 25 000 zł)
  • komora grzewcza, w której przechowywane są leki w temperaturze do 60 st. C w celu rozpuszczenia kryształów w leku (wartość ok 10 000 zł)
  • EKG E600G (wartość ok 5 000 zł)

Ten sprzęt, który usprawni i ułatwi pracę lekarzom i pielęgniarkom Kliniki Nowotworów Kości, Tkanek Miękkich i Czerniaków  Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Przekazany sprzęt medyczny to cegiełka jaką wspólnie wybiegaliśmy podczas 13 Onkobiegu Razem po zdrowie! Bardzo nam zależy, aby komfort pracy Kliniki ale przede wszystkim jakość przeprowadzanych badań była na najwyższym poziomie. My, jako przedstawiciele pacjentów onkologicznych nie możemy zapomnieć o tych pacjentach, którzy cały czas się leczą. Zależy nam zatem, aby także oni czuli komfort podczas leczenia, aby byli zaopiekowani i mieli poczucie, że ich diagnostyka przeprowadzana jest na sprzęcie najwyższej klasy” – podkreślają członkowie Stowarzyszenia

Bardzo dziękujemy!