Wiele startów jedna meta. Czyli razem biegniemy po zdrowie swoje i pacjentów onkologicznych w 14. Onkobiegu

Partnerzy misyjni:

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie; Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie; Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie; Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce; Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej; Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej; Polskie Towarzystwo Onkologiczne; Polskie Towarzystwo Psychoonkologii; Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych; Stowarzyszenie Pomocy Chorym na GIST; Sarcoma Patients EuroNet; All.Can Polska; Akademia Czerniaka; Fundacja ANIKAR; Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego

https://radio.opole.pl/104,423512,wiele-startow-jedna-meta-czyli-razem-biegniemy-p

 

Prof. Krzakowski: Więcej zaawansowanych raków

Opóźnienie w diagnostyce raka płuca to nie tylko skutek pandemii. To było problemem już wcześniej – mówi prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej.

https://www.rp.pl/Diagnostyka-i-terapie/210519448-Prof-Krzakowski-Wiecej-zaawansowanych-rakow.html

 

Tydzień z rakiem skóry: jak częsta jest to choroba?

Nowotwory skóry stanowią 30-50 proc. wszystkich rozpoznawanych nowotworów złośliwych. Rocznie diagnozę raka skóry stawia się u kilkunastu tysięcy osób. Ale eksperci zwracają uwagę na niedoszacowanie tych danych – nie wszystkie przypadki zgłaszane są do Krajowego Rejestru Nowotworów. Przewiduje się, że niemal połowa osób po 65. roku życia zachoruje na raka skóry. Prof. Piotr Rutkowski szacuje, że biorąc pod uwagę liczbę wykonywanych procedur medycznych, a nie zgłoszeń do rejestru, w Polsce jest 50-60 tys. zachorowań rocznie na wszystkie raki skóry.

https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/tydzien-z-rakiem-skory-jak-czesta-jest-to-choroba