Szanowni Państwo,
 
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na coroczną Warszawską Konferencję Onkologiczną, która rozpocznie się w środę 4 marca o godz. 11 w Auli im. prof. Tadeusza Koszarowskiego.
 
To już szóste spotkanie, na które wspólnie zapraszają Narodowy Instytut Onkologii oraz Polskie Towarzystwo Onkologiczne. W tym roku Sesja Inauguracyjna poświęcona będzie kluczowym zmianom w systemie opieki onkologicznej w Polsce – związanym z przyjęciem Narodowej Strategii Onkologicznej, przekształceniem Centrum Onkologii w Narodowy Instytut Onkologii o statusie Państwowego Instytutu Badawczego oraz z perspektywą uruchomienia Krajowej Sieci Onkologicznej. Nie zabraknie też spojrzenia na przyszłość badań naukowych oraz historię onkologii. Tradycją konferencji jest również honorowy wykład im. dr Bronisławy Dłuskiej. W tym roku wygłosi go prof. dr hab. Jarosław Reguła.
 
II Sesję Konferencji otworzy uroczystość wręczenia stopni naukowych przyznanych przez Radę Naukową Instytutu w 2019 roku oraz dyplomów dla laureatów konkursu na najlepszy doktorat. W dalszej części sesji pragniemy zaprezentować dorobek naukowców, którzy w ubiegłym roku uzyskali habilitację i zarazem mają najwyższy sumaryczny impact factor, oraz laureatki Nagrody Dyrektora za najlepszy doktorat obroniony w 2019 roku. Ostatnia sesja poświęcona będzie najnowszym osiągnięciom w terapii nowotworów.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
W imieniu Komitetu Naukowego VI Warszawskiej Konferencji Onkologicznej
 
prof. dr hab. Jan Walewski
Dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
Państwowego Instytutu Badawczego
 
dr hab. Paweł Wiechno, prof. Instytutu
Przewodniczący
Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego