Dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld została laureatką nagrody ShEO Awards 2021 w kategorii Autorytet Medyczny.  Jest onkologiem klinicznym w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, gdzie zajmuje się pacjentkami z rakiem piersi. Ma ogromne doświadczenie i wiedzę, a pacjentki same o niej mówią, że zawsze dodaje wiary i nadziei. Od wielu lat zaangażowana w działania edukacyjne dla kobiet, jest konsultantem merytorycznym kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”. Nagrody przyznał Wprost.

Jestem lekarzem i głównie zajmuję się leczeniem kobiet chorych na raka piersi. Poza tym żyję światłem odbitym. Na co dzień pomagam swoim pacjentkom przetrwać trudne chwile i robię wszystko, żeby ich losy potoczyły się najlepiej jak można w danej sytuacji. Jestem bardzo wdzięczna za to wyróżnienie i postaram się nadal pomagać swoim pacjentkom – powiedziała dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld odbierając nagrodę. Jak sama podkreśliła znalazła się w gronie wyjątkowych kobiet.

Dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld jest onkologiem klinicznym, specjalistką chemioterapii nowotworów. Ma nie tylko ogromną wiedzę, jak leczyć, ale też niejednokrotnie „staje na głowie”, by dobrać najbardziej optymalne leczenie dla pacjentek. Nie waha się mówić decydentom, jak trzeba leczyć zgodnie z najnowszymi standardami. Na co dzień kieruje Oddziałem Zachowawczym w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym.

fot. Piotr Woźniakiewicz ArsLumen.pl

W trakcie gali dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld wzięła udział w debacie na temat nowotworów u kobiet, w której wzięła udział także Elżbieta Kozik, prezes Polskie Amazonki Ruch Społeczny, oraz Aleksandra Wilk, wolontariuszka koordynatorka Sekcji Rak Płuca Fundacji To Się Leczy.

ShEO Awards to połączenie dwóch słów: CEO – chief executive officer, dyrektor generalny oraz She – ona. Nagroda jest przyznawana przez redakcję tygodnika „Wprost” kobietom ze świata sportu, polityki, biznesu, które nie boją się realizować swoich marzeń i ambicji, często pomimo przeciwności, które spotykają na swojej drodze. Dzięki ciężkiej pracy i wierze we własne umiejętności wniosły ogromną wartość do życia publicznego i są inspiracją i wsparciem dla wielu innych kobiet.

W tym roku w gronie laureatek nagrody ShEO Awards znalazły się m.in.: Natalia Partyka (Gwiazda Sportu), Izabela Sopalska-Rybak (Przełamywanie Barier), Maryla Rodowicz (Ikona Kultury),  Katarzyna Kolenda-Zaleska (Gwiazda Mediów), Małgorzata Rozenek-Majdan (Przełamywanie Stereotypów), Beata Drzazga (Liderka Biznesu), Daria Prochenka (Liderka Biznesu), Anna Lewandowska (Liderka Biznesu), Magda Mołek (Gwiazda Nowych Mediów) i Ewa Farna (Nowe Spojrzenie).